digitální gramotnost nebo digitální demence?

LG – Meteorit prank

Představte si, že sedíte na pohovoru. Oknem, které máte naproti sledujete nádherný výhled na město. Najednou… ale to přece není možné! Firma LG si trochu vystřelila z uchazečů o zaměstnání v jednom svém virálním kousku. Podívejte se na povedený prank!

 

Jedna z možností, jak propagovat na internetu svou značku, nebo produkt, je právě ve vytvoření virálního videa. U tohoto kousku, jehož autorem je LG mohu jen tleskat.
Právě pod hlavičkou LG vzniklo i toto vskutku vtipné video, kde jsou nicnetušící osoby pozvány na pracovní pohovor, v jehož průběhu se stane opravdu nepěkná věc. Za pracovníkem, který pohovor vede je totiž okno, tedy maskovaný UHD monitor od LG, což žadatel o práci neví. V průběhu pohovoru může zájemce o pracovní místo obdivovat krásný výhled na město. Ovšem až do chvíle, než se v rohu okna zjeví cosi velmi nečekaného. Dál nebudu prozrazovat. 

Jen by mě zajímalo, do jaké míry je prank autentický. Spíš hádám, že se jednalo o najaté herce, což snad videu body neubere.
Myslím, že spot se LG povedl a na toto téma mohou vytvořit ještě mnoho dalších legrácek.

Firma LG si, jak se zdá, libuje v drsnějším humoru. To koneckonců předvedla i u spotu, kde se výtahu nenadále utrhne podlaha.

 Velmi zajímavý experiment s využitím rozšířené reality:Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *