digitální gramotnost nebo digitální demence?

Nikon – I am part of the world

I Am Part Of The World – v případě tohoto spotu společnosti NIKON jedná o nejzdařilejší reklamu všech dob. Vizuální stránka je doplněna úžasnou skladbou skupiny Radical Face – “Welcome Home”. Že ji neznáte? Hned to napravte a napište, jak na Vás působí.

 Rozhodl jsem se napsat pár řádek o reklamním spotu, který je mým nejoblíbenějším. Říkal jsem si, pokud je tento blog hlavně o reklamě a marketingu, která reklama je vlastně nejlepší? Který spot mě kdy nejvíce dostal? Dlouho jsem přemýšlel a nakonec jsem dospěl k tomuto spotu společnosti Nikon – I Am Part Of The World, který mě dojímá svou lidskostí a který, nemohu si pomoci, vtahuje diváka do světa fotografů. Je totiž sestaven ze zajímavých záběrů, ve kterých vystupují fotografové nebo jsou o fotografování. Objevují se zde i známé osobnosti jako například Jamie Oliver nebo Robbie Williams. Jedna mutace je dokonce s doktorem Housem v hlavní roli.  Člověk by hned běžel z domu udělat pár snímků. Působí na vás reklama Nikonu stejně?
 
Asi nejlépe šílenství fotografů zachycuje jedinec, který s fotoaparátem v ruce běží přes posekané pole vstříc tornádu. Jednotlivé příběhy přitom gradují až k části, ve které je Robbie Williams zachycen na koncertu v městečku Knebworth.Trochu rozšířená verze se záběry “jak se natáčelo”:


Samozřejmě, že mutací i tzv followerů najdete na internetu mraky. Z videa také vzniklo mnoho vizuálů a vychází z něj mnoho reklam na jednotlivé modely fotoaparátů Nikon.
 
 
Pro kompletnost přikládám ještě původní videoklip skupiny Radical Face “Welcome Home”
 
 
 
Samozřejmě budu rád, pokud mi napíšete, který spot je ten Váš oblíbený!

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *