digitální gramotnost nebo digitální demence?

Dům i s manželkou – virální inzerát z Indonesie

Dům i s manželkou – virální inzerát z Indonesie

Stalo se vám někdy, že koukáte na reklamu nebo inzerát a říkáte si, zda je ta modelka nebo model na obrázku součástí balení, nebo je v ceně? V legraci to samozřejmě napadne kde koho. V Indonésii se objevil jeden inzerát na dům. Dům se nachází v Slemanu a stojí 999 Indoneských rupií (asi 2mil. Kč) V domě jsou dvě ložnice a dvě koupelny, na dvorku jezírko s  rybkami ve Slemanu, což je poklidná oblast nedaleko Jakarty. Na tom by nebylo nic zvláštního, až na to, že majitelka domu společně s domem nabízí i sebe jako manželku pro nového majitele. Podmínkou je, že zájemce nebude licitovat lepší cenu.

2003147365_95766267a0

V Indonésii samozřejmě tato nabídka vzbudila velký poprask a její šíření po internetu a sociálních sítích se stalo zcela virálním. 40ti letá vdova a majitelka Wina Lia tak byla zaskočena nejenom velkým zájmem novinářů, ale i policie. V převážně muslimské oblasti podobné výstřelky nejsou příliš vítány. Naštěstí se jí podařilo vysvětlit, že inzerát nepodávala sama.

Od svého realitního makléře totiž čekala nabídku několika seriozních a vážných zájemců o dům a o možnosti najít si mezi nimi manžela se zmínila jen mimochodem během rozhovoru, který považovala za soukromý.

Obrázky Wina Lia by google

photo credit: Paradise via photopin (license)Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *